19 Հոկտեմբեր 2010 - 13:51 AMT
Հայաստանի և Սփյուռքի ֆինանսիստները կարող են հաղորդակցվել, տեղեկատվություն և իրենց փորձը փոխանակվել սոցիալական ցանցերի միջոցով, գտնում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Վաչե Գաբրիելյանը:
Ելույթ ունենալով Ֆինանսիստների ու բանկիրների համահայկական առաջին խորհրդաժողովում` նա ասել է, որ կարելի է էջ ստեղծել սոցիալական ցանցերում, օրինակ` Facebook-ում և ներգրավել Հայաստանի ու Սփյուռքի ֆինանսական ոլորտի բոլոր ներկայացուցիչներին:
Ընդ որում, նա նշել է, որ սոցիալական ցանցերն ունեն մի թերություն. դրանց հանդեպ հետաքրքրությունը շուտ է մարում, և մարդիկ դադարում են հաղորդակցվել: Բացի դրանից, Վաչե Գաբրիելյանն ընդգծել է, որ այդպիսի նախաձեռնության մասշտաբները մեծ չեն լինի, բայց և այնպես հարկավոր է նման մի նախագիծ մշակել:

Банкиры и финансисты Армении и Диаспоры могли бы общаться, обмениваться информацией и опытом посредством социальных сетей, считает заместитель председателя Центрального банка Армении Ваче Габриелян.
Выступая на первой всеармянской конференции финансистов и банкиров, он сказал, что можно создать страничку в социальных сетях, например в Faceboook, и привлечь всех представителей финансовой сферы Армении и Диаспоры.
При этом он отметил, что у социальных сетей есть недостаток – интерес к ним быстро угасает, и люди прекращают общаться. Помимо этого Ваче Габриелян подчеркнул, что масштабы такой инициативы не будут большими, но все же нужно разработать подобный проект.