9 ամիսների տվյալներով «Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ն ապահովել է 1.5 մլրդ դրամի շահույթ, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է բանկի գործադիր տնօրեն Ավետիս Բալոյանը: «Այսօր բանկի շահույթը գտնվում է բավարար մակարդակում, ավելին, մենք գերակատարում ենք պլանային ցուցանիշը»,- ասել է նա:
Բալոյանն ավելացրել է, որ ընթացիկ տարվա արդյունքներով իննամսյա ցուցանիշն ավելացել է 200-300 մլն դրամով:
Ինչ վերաբերվում է ընդհանուր ակտիվների չափին, ապա բանկը հիմա զբաղեցնում է 11-րդ տեղը Հայաստանի բանկային համակարգում, ինչպես նաև մտնում է բանկերի եռյակի մեջ ROE և ROA արդյունավետության ցուցանիշներով:

20 Октябрь 2010 - 12:01 AMT
По итогам 9 месяцев ЗАО «Инекобанк» обеспечил прибыль на уровне 1,5 млрд драмов, сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net исполнительный директор банка Аветис Балоян. «На сегодняшний день уровень прибыли банка находится на удовлетворительном уровне, более того, мы перевыполняем плановый показатель», – сказал он. По его словам, по данным первого полугодия ЗАО «Инекобанк» занимал восьмое место в банковской системе Армении по этому показателю.
В связи с этим Аветис Балоян добавил, что по итогам текущего года девятимесячный показатель увеличится на 200-300 млн драмов.
Что же касается размера общих активов, то банк сейчас занимает 11 место в банковской системе Армении, а также входит в тройку банков по показателям эффективности ROE и ROA.