Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010-ի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանում միջին ամսականաշխատավարձնավելացել է 7.9Ջ-ով 2009-ի նույն շրջանի համեմատ` կազմելով 106048 դրամ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, միաժամանակ ընթացիկ տարվա օգոստոսի հետ համեմատած սեպտեմբերին աշխատավարձի մակարդակը մեծացել է 7%-ով:
Միաժամանակ միջին ամսական աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 4.2%-ով` կազմելով 85 184 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 9.3%-ով` կազմելով 133 382 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, Հայաստանում պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների թիվը 2010-ի հունվար-սեպտեմբերին 2009-ի նույն շրջանի համեմատ կրճատվել է 1.2%-ով` կազմելով 82 100 մարդ: Ընդ որում, օգոստոսի համեմատ սեպտեմբերին գործազուրկների թիվը կրճատվել է 0.6%-ով:

По оперативным статистическим данным в январе-сентябре 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 7,9% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 106 048 драмов. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в сентябре по сравнению с августом текущего года уровень заработной платы увеличился на 2%.
При этом среднемесячная заработная плата в бюджетных организациях выросла на 4,2%, составив 85 184 драма, а во внебюджетных организациях выросла на 9,3%, составив 133 382 драма.
В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении в январе-сентябре 2010 года по сравнению с аналогичным периодом 2009 года сократилось на 1,2%, составив 82 100 человек. При этом в сентябре по сравнению с августом число безработных сократилось на 0,6%.