21 Հոկտեմբեր 2010 - 08:54 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած «Ակցիզային հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Ծխախոտի արտադրանքի համար հաստատագրված վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կա¬տա¬րելու մասին, «Բենզինի և դիզելային վառելիքի համար հաստատագրված վճարների մասին» ՀՀ օրենքն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին օրենքները: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:
Բացի դրանից, նախագահը ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատա¬րելու մասին, «Ներքին շուկայի պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կա¬տա-րելու մասին օրենքները և «Ծխախոտի արտադրանքի համար հաստատագրված վճարների մասին» ՀՀ օրենքն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին օրենքը, որն ուժի մեջ կմտնի 2014թ. հունվարի 1-ից:

21 Октябрь 2010 - 08:54 AMT
Президент Армении Серж Саргсян подписал принятые Национальным собранием законы о внесении изменений и дополнений в закон РА «Об акцизном налоге», изменений в закон «Об установленной плате за производство сигарет», признании потерявшим силу закон «Об установленной плате за бензин и дизельное топливо». Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Кроме того, президент подписал принятые НС РА внесения дополнений в закон РА «О налоге на добавленную стоимость», изменение и дополнения в закон «О защите внутреннего рынка», а также закон о признании потерявшим силу закон «Об установленной плате за производство сигарет», который вступит в силу 1 января 2014 года.