21 Հոկտեմբեր 2010 - 11:49 AMT
Հոկտեմբերի 23-ին Սյունիքի մարզի Տաթև գյուղում տեղի կունենա «Տաթևի թևեր» աշխարհում ամենաերկար հետադարձելի ճոպանուղու` Գինեսի համաշխարհային ռեկորդների գրքում գրանցման և հավաստագրման պաշտոնական արարողությունը:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի մամլո ծառայությունը, այս գործընթացն իրականացնելու համար Հայաստան է ժամանում Գինեսի համաշխարհային ռեկորդների գրքի ներկայացուցիչ, գնահատող Կարիմ Վալերիոն:
Միջոցառմանը ներկա կլինեն նաև Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Բեկոր Փափազյանը և Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը:

21 Октябрь 2010 - 11:49 AMT
23 октября в селе Татев Сюникской области Армении пройдет церемония удостоверения и внесения в Книгу рекордов Гиннеса самой длинной в мире реверсивной подвесной канатной дороги «Крылья Татева».
Как сообщает пресс-служба Фонда национальной конкурентоспособности Армении, для осуществления этого процесса в Армению прибыл представитель книги мировых рекордов, инспектор Карим Валерио.
На церемонии будут присутствовать исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении Бекор Папазян и губератор Сюникской области Сурен Хачатрян.