22 Հոկտեմբեր 2010 - 08:03 AMT
Հայաստանի հակամենաշնորհային մարմնի ներկայացուցիչները կպատմեն գործընկերներին մրցունակության պաշտպանության ռազմավարության մասին
Ժնևում նոյեմբերին կհավաքվեն ողջ աշխարհի հակամենաշնորհային մարմինների ներկայացուցիչները, քննարկելու համար առկա խնդիրները, հոկտեմբերի 22-ին Երևանում հայտարարել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար Սերգեյ Կապինսոը՝ ելույթ ունենալով 2010-12թթ. ռազմավարական ծրագրի շնրհանդեսին, որը մշակել է Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը միջազգային կառույցների, պետհատվածի ու սպառողների իրավուքնները պաշտպանող հասարակական կազմակերպությունների հետ համատեղ:
Ըստ նրա, յուրաքանչյուր հակամենաշնորհային մարմին Ժնևում կներկայացնի մրցակցության պաշտպանության խնդիրների լուծման իր տեսակետը: «Հայաստանը ևս կմասնակցի այդ խորհրդաժողովին և հնարավորություն կստանա ներկայացնել ոչ միայն իր տեսակետը, այլ նաև առաջին անգամ պատմել այդ ոլորտի ռազմավարության մասին»,-ասել է նա: –ԿԱ–

В Женеве в ноябре соберутся представители антимонопольных органов со всего мира, чтобы обсудить имеющиеся в этой сфере проблемы, сообщил 22 октября в Ереване руководитель ереванского офиса ОБСЕ Сергей Капинос, выступая на презентации стратегической программы на 2010-2012 гг., разработанной Государственной комиссией по защите экономической конкуренции совместно с международными структурами, госсектором и общественными организациями по защите прав потребителей.
По его словам, антимонопольный орган каждой страны в Женеве представит свое видение решений проблем защиты конкуренции. «Армения тоже будет принимать участие в этой конференции и получит возможность представить не только свое видение, но и впервой раз рассказать о комплексной стратегии в этой сфере», – подчеркнул он.