«Երևանի կոնյակի գործարանն ավարտել է խաղողի մթերման գործընթացը` ամբողջովին կատարելով իր պայմանագրային պարտավորությունները»,- հաղորդում է ԵԿԳ մամլո ծառայությունը:
Այս տարի ընկերությունն իր երեք մասնաճյուղերի համատեղ աշխատանքների արդյունքում մթերել է 28 525 տ խաղող: Արմավիրի (Արմավիրի մարզ), Այգավանի (Արարատի մարզ) և Բերդի (Տավուշի մարզ) մասնաճյուղերում մթերվել է համապատասխանաբար 14 319 տ, 11 201 տ և 3005 տ խաղող:
Մթերումը Արմավիրի մասնաճյուղում մեկնարկել է սեպտեմբերի 15-ին, Այգավանի մասնաճյուղում 16-ին, Բերդի մասնաճյուղում 22-ին և ավարտվել է համապատասխանաբար հոկտեմբերի 9-ին, 7-ին և 13-ին:
Մթերման շրջանում մատակարարված խաղողի դիմաց գումարներն արդեն իսկ ամբողջովին փոխանցված են խաղողագործների բանկային հաշիվներին: Նշենք, որ մթերվող խաղողի 1 կիլոգրամի գինը սահմանվել էր 130 դրամ` Արմավիրի և Այգավանի մասնաճյուղերի համար և 120 դրամ` Տավուշի տարածաշրջանի համար:

«Ереванский коньячный завод завершил процесс закупа винограда, полностью выполнив свои контрактные обязательства», – сообщает пресс-служба ЕКЗ.
В этом году в результате совместной работы трех филиалов предприятия закуплено 28 525 тонн винограда. В частности, на Армавирском (Армавирская область), на Айгаванском (Араратская область) и Бердском (Тавушская область) филиалах закуплено 14 319 тонн, 11 201 тонн и 3 005 тонн винограда соответственно.
Закуп стартовал 15 сентября на Армавирском, 16-го сентября – на Айгаванском и 22-го сентября – на Бердском филиалах и завершился 9-го, 7-го и 13-го октября соответственно.
Суммы за поставленный виноград в полном объеме перечислены на банковские счета виноградарей. Цена за 1кг винограда установлена в размере 130 драмов для филиалов в Армавире и Айгаване и 120 драмов для филиала Тавушской области.