Բյուջեի վերաբերյալ լսումների նպատակն է միջոցների առավելագույն ճիշտ բաշխումը Հայաստանի տնտեսության տարբեր ուղղությունների միջև: Այդ մասին 2011 թվականի ՀՀ բյուջեի մասին օրինագծի շուրջ խորհրդարանական լսումների ժամանակ, պատասխանելով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորի հարցին այն մասին, թե արդյոք չի կարելի պետբյուջեի 0,5%-ը հատկացնել փոքր և միջին բիզնեսին աջակցելու նպատակին, հայտնել է Հայաստանի ֆինանսների փոխնախարար Պավել Սաֆարյանը:
Սաֆարյանի խոսքով, այդ քննարկումների արդյունքում, եթե հաջողվի գտնել պատգամավորի կողմից առաջարկված միջոցների 0,5%-ը, ապա իհարկե կարելի է հատկացնել դրանք:
Բոստանջյանն իր հերթին համոզմունք է հայտնել, որ փոքր և միջին բիզնեսին ցածր տոկոսադրույքով բյուջետային վարկերի տեսքով միջոցներ հատկացնելն արդյունավետ կերպով կազդի այդ ոլորտի զարգացման վրա: «Այդպիսով մենք այդ տնտեսական սուբյեկտները դուրս կբերենք ծանր ֆինանսական դրությունից»,- ընդգծել է Վարդան Բոստանջյանը:

Слушания по бюджету направлены на то, чтобы максимально правильно распределять средства по разным направлениям экономики Армении. Об этом на парламентских слушаниях по законопроекту о бюджете РА на 2011 год, отвечая на вопрос депутата от фракции “Процветающая Армения” о том, что нельзя ли выделять 0,5 % из общего объема госбюджета в поддержку малого и среднего бизнеса, заявил замминистра финансов Армении Павел Сафарян.
По словам Сафаряна, в результате этих обсуждений если удастся найти предложенные депутатом 0,5% средств, то конечно можно их выделить.
В свою очередь Бостанджян выразил убеждение, что выделение средств малому и среднему бизнесу в виде бюджетных кредитов по низким процентам эффективно повлияет на развитие данной сферы. “Таким образом, мы выводим эти экономические субъекты из тяжелого финансового положения”, – подчеркнул Вартан Бостанджян.