«Յունիբանկ» ՓԲԸ-ն առաջարկում է ավտովարկավորման նոր ծրագիր, որի շրջանակներում օվերդրաֆտի տեսքով վարկային միջոցները տրամադրվում են երկրորդական շուկայից գործածված մեքենաների ձեռքբերման համար: «Ավտովարկերը տրամադրվում են մինչև 60 հազար դոլարի չափով 50 տոկոս կանխավճարով: Տոկոսադրույքը`տարեկան 18 տոկոս, վարկի մարման ժամկետը` 36 ամիս»,- ասվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրությունում:
Ավտովարկավորման նոր ծրագիրն ընդգրկված է բանկի կողմից իրագործվող բիզնեսի մանրածախ ուղղվածության ակտիվացման ծրագրի շրջանակներում, որի շնորհիվ «Յունիբանկը» ավտովարկավորման ծավալներով բանկային շուկայի առաջատարն է:
«Յունիբանկը» նաև առաջարկում է վարկեր նոր մեքենաներ ձեռք բերելու համար հետևյալ պայմաններով. կանխավճարը` 20 տոկոս, տոկոսադրույքը` տարեկան 15 տոկոս, վարկի մարման ժամկետը` 60 ամիս: Վարկի գումարը կարող է կազմել մինչև 15 մլն դրամ:

25 Октябрь 2010 - 10:36 AMT
ЗАО “Юнибанк” предлагает новую программу автокредитования, в рамках которой кредитные средства в виде овердрафта предоставляются на приобретение подержанных автомобилей (не ранее 2007 года выпуска) со вторичного рынка. «Автокредиты выдаются на сумму до 60 000 долларов США с предоплатой 50%. Процентная ставка – 18% годовых, срок кредита – 36 месяцев», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Новая программа по автокредитованию введена в рамках реализуемой банком программы активизации розничного направления бизнеса, в силу чего “Юнибанк” является лидером банковского рынка по объемам автокредитования. “Юнибанк” также предлагает кредиты и на покупку новых автомобилей со следующими условиями: минимальный первоначальный взнос – 20%, процентная ставка – от 15% годовых, максимальный срок кредита – 60 месяцев. Сумма кредита может составлять до 15 млн . драмов.