25 Հոկտեմբեր 2010 - 12:25 AMT
Հոկտեմբերի 25-ին տեղի է ունեցել 23 շաբաթ մարման ժամկետով 1 մլրդ դրամ ծավալով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT23044116 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի պահանջարկը 1,4 մլրդ դրամ 1, որից մրցակցային` 1,3 մլրդ դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 100 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 956,3 մլն դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 10.2163% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 10.4000%: Աճուրդին մասնակցել 5 դիլեր և գանձապետական պահառուն:

25 октября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 23-недельных облигаций серии AMGT23044116 объемом в 1 млрд. драмов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 1,4 млрд. драмов, из которых по конкурентным заявкам 1,3 млрд. драмов, а 100 млн. драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 956,3 млрд. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 10,2163%, при точке отсечения 10,4000%. На аукционе приняли участие 5 агентов и Казначейский депозитарий.