26 Հոկտեմբեր 2010 - 12:45 AMT
Հոկտեմբերի 26-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառքª 359.21 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 359.15 դրամ:
Ընդ որում, հոկտեմբերի 56-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 359.38 դրամ, հոկտեմբերի 25-ի համեմատ նվազելով 0,26 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 501,19 դրամ է` նվազելով 3,64 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,82 դրամ, ինչը հոկտեմբերի 25-ի ցուցանիշից պակաս է 0,08 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 26 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,75 млн. по курсу 359,21 драм за 1 доллар США. Цена закрытия составила 359,15 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 26 октября составил 359,38 драма, сократившись по сравнению с 25 октября на 0,26 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 501,19 драма, сократившись на 3,64 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,08 пункта, составив 11,82 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.