«Վերջին երկու տարում Հայաստանում վթարայնության հետ կապված իրավիճակը բավական կայուն է, այսինքն ավտովթարների քանակի աճ չի նկատվել»,- Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ, գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը: Նրա խոսքերով, 2010-ի 9 ամիսների ընթացքում Հայաստանում արձանագրվել է 1402 ավտովթար, մահացել է 191 մարդ, 1925-ը ստացել են մարմնական վնասվածքներ: Միաժամանակ նա նշել է, որ 2009-ի ինն ամիսների ընթացքում արձանագրվել է 1409 ավտովթար, մահացել է 232 մարդ, մարմնական վնասվածքներ ստացել 1966 մարդ:
Ինչպես նշել է Սարգսյանը, վթարայնության հետ կապված իրավիճակը հսկողության տակ է, և ՃՊԾ-ը կանի ամեն ինչ, որպեսզի մինչև տարեվերջ անցյալ տարվա համեմատ զոհերի թիվը նվազի: «Մենք կձգտենք դրան լավ վարչական աշխատանքով, որի ակնառու ցուցանիշն այն է, որ 9 ամիսների ընթացքում ՃՊԾ աշխատակիցների կողմից արձանագրված խախտումները 40 հազարով ավելի են եղել անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ»,- ասել է Նորիկ Սարգսյանը:

27 Октябрь 2010 - 11:01 AMT
За 9 месяцев 2010 года в Армении зарегистрировано на 7 аварий меньше, чем за тот же период 2009 года
«В последние два года в Армении ситуация с аварийностью достаточно стабильна, то есть рост числа аварий не наблюдается», – заявил на пресс-конференции в Ереване начальник отдела дорожно-патрульной службы Дорожной полиции Армении, полковник Норик Саркисян. По его словам, за девять месяцев текущего года в Армении было зафиксировано 1402 аварии, погиб 191 человек и 1925 получили ранения. При этом он отметил, что за девять месяцев 2009 года было зафиксировано 1409 аварий, погибло 232 человека и получили ранения 1966 человек.
Как заметил Саркисян, ситуация с аварийностью находится под контролем, и дорожно-патрульная служба будет делать все, чтобы в конце года число жертв по сравнению с прошлым годом было на пятьдесят человек меньше. «Мы будем стремиться к этому хорошей административной работой, наглядным показателем которой является то, что за 9 месяцев текущего года сотрудниками дорожно-патрульной службы было зафиксировано на 40 000 нарушений больше, чем за аналогичный период прошлого года», – сказал Норик Саркисян.