«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Hi Line ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին: Հոկտեմբերի վերջի դրությամբ ծառայությունից կարող են օգտվել Հայաստանի 38 քաղաքի բնակիչներ: Տարեսկզբից այն քաղաքների ցանկում, որտեղ հասանելի է Hi Line-ը ընդգրկվել են, մասնավորապես, Ագարակը, Ապարանը, Արթիկը, Բաղրամյանը, Վարդենիսը, Քաջարանը, Մարտունին, Նոր Հաճնն ու Մեծամորը:
«Վերջին ամիսներին «ԱրմենՏել» ընկերությունը ոչ միայն էապես ընդլայնել է Hi Line ծառայության աշխարհագրությունն, այլև ավելացրել է ցանցի հզորությունն այն քաղաքներում, որտեղ ծառայությունն արդեն հասանելի էր: Ներկայում ընկերությունը պատրաստ է միացնել ծառայությանը առնվազն 100 հազար նոր բաժանորդ: Ավելի քան մեկ տարի մենք իրականացնում ենք մայրաքաղաքում և մարզերում լայնաշերտ մատչման ծառայության մատուցման լայնածավալ ծրագրեր` խթանելով երկրում տեղեկատվական ցանցի հավասարաչափ զարգացումը», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինչպես հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը, Hi Line ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որն ապահովում է արագ ինտերնետ-մատչում սովորական հեռախոսագծով` թողնելով այն ազատ հեռախոսազանգերի համար: «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն Hi Line ծառայությունը տրամադրում է 2007 թվականից: 2009թ-ի վերջի դրությամբ ծառայությունը հասանելի էր Հայաստանի 24 քաղաքում: Hi Line ծառայության միացման և սպասարկման հետ կապված հարցերով կարելի է զանգահարել 100 անվճար հեռախոսահամարով:

27 Октябрь 2010 - 11:43 AMT
Компания «АрменТел» расширяет географию предоставления услуги Hi Line – высокоскоростного доступа в Интернет по технологии ADSL. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе компании, по данным на конец октября 2010 года услугой могут воспользоваться жители 38 городов Армении. С начала года список городов, в которых доступна услуга Hi Line, вошли, в частности, Агарак, Апаран, Артик, Баграмян, Варденис, Каджаран, Мартуни, Мецамор и Нор Ачин.
Как отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко, компания не только расширила географию услуги, но и увеличила емкость сети в тех населенных пунктах, где услуга была доступна и ранее.
“В настоящее время компания готова подсоединить к услуге Hi-Line еще не менее 100 тысяч новых абонентов по всей стране. Уже больше года мы осуществляем широкомасштабные программы по предоставлению услуги широкополосного доступа в Интернет в столице и регионах, чем стимулируем равномерное развитие информационного пространства в стране», – сказал Игорь Климко.
ЗАО «АрменТел» предоставляет услугу Hi-Line с 2007 года. По состоянию на конец 2009 года услуга была доступна в 24 городах Армении. По всем вопросам, связанным с подключением и обслуживанием услуги Hi Line, можно обращаться по бесплатному номеру 100.