28 Հոկտեմբեր 2010 - 11:54 AMT
«Կարոլինա» ընկերության բնական հյութերի տուփերի վրա կպատկերվեն Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործությունները
ՀՀ կառավարությունը որոշել է իր իսկ սահմանած կարգով ընտրված «Կարոլինա» ՍՊԸ կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրով ներմուծվող 300 մլն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքներից մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկվող ԱԱՀ վճարման ժամկետը հետաձգել մինչև 2013թ. սեպտեմբերի 1-ը։
Ընկերությունը նախատեսում է Երևանում հիմնել բնական հյութի արտադրության ժամանակակից արտադրամաս, կատարել մոտ 6.5 մլն եվրոյի ներդրում։ Արտադրանքի վրա կպատկերվեն Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործություններից մի քանիսը, ինչի վերաբերյալ նույնպես կնքվել է համապատասխան պայմանագիր։ Ըստ ծրագրի կստեղծվի առնվազն 40 նոր աշխատատեղ, միջին աշխատավարձը կկազմի 70 հազար դրամ։
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ այս նախագիծը ևս, ինչպես համանման մյուս նախագծերը, որոնք հաստատվում են ՀՀ կառավարությունում, պետք է լայնորեն լուսաբանվեն մամուլում և ենթարկվեն հասարակական վերահսկողության, քանի որ այդ տնտեսվարողների համար ստեղծվում են աշխատանքի արտոնյալ պայմաններ։

28 Октябрь 2010 - 11:54 AMT
Правительство Армении согласно установленному порядку продлило уплату НДС для компании «Каролина» до 1–го сентября 2013 года в рамках инвестиционной программы по импорту продукции, превышающей 300 млн драмов.
Компания планирует открыть в Ереване бизнес по производству натуральных соков, инвестировав в это дело 6,5 млн евро. На произведенной продукции будут изображены несколько произведений Мартироса Сарьяна, в связи с этим был заключен соответствующий договор. В рамках этой программы будет создано порядка 40 новых рабочих мест со средней зарплатой в 70 тыс. драмов.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян отметил, что этот проект, как и другие подобные ему, должны быть в центре внимания общественности, поскольку для этих хозсубъектов создаются льготные условия деятельности.