Հոկտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել 13 շաբաթ մարման ժամկետով 1 մլրդ դրամ ծավալով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT13271117 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի պահանջարկը 2,97 մլրդ դրամ, որից բոլորը մրցակցային: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 978 մլն դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.8834% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.8834%: Աճուրդին մասնակցել է 8 դիլեր և գանձապետական պահառուն:

28 Октябрь 2010 - 13:16 AMT
28 октября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 13-недельных облигаций серии AMGT13271117 объемом в 1 млрд. драмов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 2,97 млрд. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 978 млрд. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.8834%, при точке отсечения 8.8834%. На аукционе приняли участие 8 агентов и Казначейский депозитарий.