Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) տվյալ պահին դիտարկում է է հայկական բանկերի և ընկերությունների ֆինանսավորման շուրջ 10 նախագիծ, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանում բանկի ներկայացուցչության ղեկավար Սերգեյ Ելիզարովը:
«Տվյալ պահին բանկը Հայաստանում իրագործել է միայն մեկ նախագիծ` «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի հետ 20 մլն դոլար արժողությամբ պայմանագրի ստորագրում»,- ասել է Ելիզարովը և հավելել,որ ֆինանսավորման առաջնային ոլորտներ են համարվում էնեգետիկան, տրանսպորտը, ենթակառուցվածքային նախագծերը, գյուղատնտեսությունը:

28 Октябрь 2010 - 14:53 AMT
Евразийский банк развития (ЕАБР) на данный момент рассматривает несколько проектов по сотрудничеству с армянскими банками и компаниями, сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net глава представительства банка в Армении Сергей Елизаров в ходе проходящей в Ереване третей выставки «EXPO-RUSSIA Armenia 2010».
«До 10 проектов сейчас находятся на различных стадиях рассмотрения. На данный момент банк реализовал в Армении только один проект – это подписание договора с ЗАО «Армбизнесбанк» на $20 млн», – сказал директор представительства.
По его словам для банка приоритетными отраслями финансирования являются энергетика, транспорт, инфраструктурные проекты, сельское хозяйство.