29 Հոկտեմբեր 2010 - 07:40 AMT
«Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ-ն կրկին գլխավորեց Հայաստանի խոշոր հարկատուների հնգյակը` հունվար-սեպտեմբերին վճարելով 12.9 մլրդ դրամ: Այդ մասին հաղորդվում է Հայաստանի Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված հաշվետվությունում, երկրորդ տեղում «Ալեքս-Գրիգ» ՓԲԸ-ն է` 12.3 մլրդ դրամ, երկրորդ տեղում «Ղ-Տելեկոմ» (ՎիվաՍել-ՄՏՍ ապրանքանիշ)` 12.2 մլրդ դրամ, 4-րդ տեղում «Արմենիա տելեֆոն կոմփանի»` 11.1 մլրդ դրամ, 5-րդ տեղում «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը»` 8.8 մլրդ դրամ:
Հայաստանի խոշոր հարկատուների կողմից ընթացիկ տարվա հունվար-սեպտեմբերին կատարված հարկային վճարումները 2009-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել են 18 տոկոսով` կազմելով 254.7 մլրդ դրամ:
Ինչպես նշվում է հաշվետվությունում, Հայաստանի խոշոր հարկատուների կողմից կատարված հարկային վճարումներըն ավելացել են 18 տոկոսով կողմնակի հարկերի հաշվին, որոնք ընթացիկ տարվա հունվար-սեպտեմբերին անցյալ տարվա նույն շրջանի համեմատ ավելացել են 29 տոկոսով` կազմելով 139.4 մլրդ դրամ:

29 Октябрь 2010 - 07:40 AMT
ЗАО «АрмРосгазпром» вновь возглавил первую пятерку крупных налогоплательщиков Армении, выплатив в январе-сентябре 12,9 млрд. драмов. Об этом сообщается в опубликованном отчете Комитета по госдоходам Армении. на втором месте ЗАО «Алекс-Григ» – 12,3 млрд. драмов, третье место занимает «К-Телеком» (торговая марка VivaCell-MTS) – 12,2 млрд. драмов, четвертое место занимает «Армения Телефон Компании» с выплатой в 11,1 млрд. драмов, а пятое в списке крупных налогоплательщиков страны досталось «Зангезурскому медно-молибденовому комбинату» – более 8,8 млрд. драмов.
Общий объем налоговых поступлений крупных налогоплательщиков Армении за январь-сентябрь текущего года увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 18%, составив 254,7 млрд. драмов.
Как отмечается в отчете, общий объем налоговых поступлений крупных налогоплательщиков увеличился на 18% за счет косвенных налогов, которые в январе-сентябре текущего года увеличились на 29% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив при этом 139,4 млрд. драмов.