29 Հոկտեմբեր 2010 - 12:41 AMT
2010թ. հոկտեմբերի 25-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 77,364,799 ԱՄՆ դոլար` 358.68 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 85,533,054 ԱՄՆ դոլար` 359.95 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 21,600,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 358.98 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,150,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 359.76 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ինչպես հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը, հոկտեմբերի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 16.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 21.2 մլն ԱՄՆ դոլար:

29 Октябрь 2010 - 12:41 AMT
С 25 по 29 октября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 77,364,799 долларов США по 358.68 драмов/1 доллар США и продано 85,533,054 долларов США по 359.95 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 21,600,000 долларов США по 358.98 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,150,000 по 359.76 драмов/1 доллар США.
С 18 по 24 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 16,8 млрд. драм, а долларовых кредитов – 21,2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.