29 Հոկտեմբեր 2010 - 12:42 AMT
Հոկտեմբերի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,05 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 357.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 357.75 դրամ:
Ընդ որում, հոկտեմբերի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 358.21 դրամ` հոկտեմբերի 28-ի համեմատ նվազելով 0.34 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 495.44 դրամ է` նվազելով 0.53 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 11.63 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,05 млн. по курсу 357,61 драм за 1 доллар США. Цена закрытия составила 357,75 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 октября составил 358,21 драма, сократившись по сравнению с 28 октября на 0,41 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 495,44 драма, сократившись на 0,53 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 пункта, составив 11,62 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.