1 Նոյեմբեր 2010 - 08:24 AMT
Հոկտեմբերի 25-ից նոյեմբերի 6-ը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի աշխատակիցները կմասնակցեն հաշվապահական դասընթացների, որոնք կազմակերպում է «ԲԴՈ Յունիկոն» միջազգային աուդիտորախորհրդատվական խումբը:
«Դասընթացների նպատակն է որակավորման բարձրացումը, ինչպես նաև ընկերության աշխատակիցների որակավորման համապատասխանեցումը միջազգային չափանիշներին»,-ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ: Քանի որ Հայաստանն անցնում է ֆինանսական հաշվետվության միջազգային չափանիշների, ՀԿԵՈւ ղեկավարությունը որոշել է համապատասխանեցնել հաշվապահությունը միջազգային պահանջներին: Արդեն պատրաստվել և ներդրվում է ֆինանսական հաշվետվության միջազգային չափանիշներին համապատասխանող հաշվապահական հաշվառման ծրագիրը:
«ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ն մտադիր է ավարտել 2010 ֆինանսական տարին արդեն միջազգային ֆինանսական չափանիշները հաշվի առնելով:

1 Ноябрь 2010 - 08:24 AMT
С 25 октября по 6 ноября финансовые сотрудники ЗАО «Южно – Кавказская железная дорога» пройдут бухгалтерские курсы, организованные международной аудиторско-консалтинговой группой «БДО Юникон».
«Целью курсов является повышение квалификации, а также приведение уровня подготовки сотрудников компании к соответствию международному уровню», – отмечается в сообщении компании. В связи с тем, что Армения переходит на международные стандарты финансовой отчетности (МСФО), руководством ЗАО «ЮКЖД» принято решение привести ведение бухгалтерского учета к международному. Кроме повышения квалификации финансовых специалистов компании, уже подготовлена и внедряется программа бухгалтерского учета, соответствующая МСФО.
Помимо этого, финансовая политика компании также будет вестись с учетом условий МСФО. ЗАО «ЮКЖД» планирует завершить 2010 финансовый год уже с учетом международных финансовых стандартов.