Մինչև ընթացիկ տարվա նոյմբերի ավարտը Երևանում կբացվի Cisco-ի ակադեմիան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Unicomp ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Բալդրյանը: Ըստ նրա, այս պահի դրությամբ արդեն հաստատվել է ակադեմիայի դասընթացների քանակը (12), բովանդակությունը, ստացվել է լաբորատորիաների համար անհրաժեշտ տեխնիկական սարքավորումները: Դասընթացները նախատեսված են ինչպես ուսանողների, այնպես էլ որակավորումը բարձրացնելու ցանկություն ունեցող մասնագետների համար:
«Մենք բազմաթիվ հայտեր ենք ստացել և այս պահի դրությամբ վերլուծում ենք գիտելիքների մակարդակը: Մենք ցանկանում ենք, որ մեր շրջանավարտները միջազգային ճանաչում ունեցող ինդուստրիալ հավաստագիր ստանան»,-ասել է Արմեն Բալդրյանը:
Ինչպես նշել է Բալդրյանը, տնտեսական ճգնաժամը դանդաղեցրեց Հայաստանում Cisco-ի ներկայացուցչության բացման շուրջ բանակցությունները, որոնք, սակայն, կվերսկսվեն հաջորդ տարի:

1 Ноябрь 2010 - 09:40 AMT
Академия Cisco откроется в Ереване до конца ноября текущего года. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил генеральный директор компании Unicomp Армен Балдрян. По его словам, на данный момент уже утверждены курсы Академии (порядка 12), их содержание, доставлено необходимое техническое оборудование для лабораторий. Курсы предназначены как для студентов, так и для профессионалов, желающих повысить квалификацию.
“Мы получили большое количество заявок и на данный момент анализируем уровень знаний, насколько они соответствуют уровню нашей программы. Мы хотим, чтобы наши выпускники получили индустриальный сертификат, предоставляющий международное признание”, – сказал Армен Балдрян.
Как отметил Балдрян, экономический кризис замедлил процесс переговоров по открытию представительства Cisco в Армении. Однако, по словам главы Unicomp, в течение следующего года этот процесс вновь возобновится.