Նոյեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել 52 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT5231A113 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 947 մլն 489 հազար դրամ, որից մրցակցային` 867 մլն 489 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 80 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 947 մլն 489 հազար դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 848 583 268 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 11.5273 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 12.0007 տոկոս:

1 ноября состоялся аукцион государственных краткосрочных казначейских 52-недельные облигациq серии AMGT5231A113 объемом в 947,5 млн. драмов. Как отмечается в сообщении министерства финансов Армении, в аукционе приняло участие 5 дилеров и Казначейский депозитарий.
Общий объем представленных на ГККО заявок составил более 947,5 млн. драмов, из которых 867,5 млн. драмов – по конкурентным заявкам, а 80 млн. драмов – по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 848 583 268 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 11,5273%, при точке отсечения 12,0007%. Объем объявленной ранее эмиссии составлял 1 млрд. драмов.