Հայաստանի կառավարությունը մինչև տարեվերջ կփորձի ցույց տալ ՀՆԱ-ի 3-4 տոկոս աճ, սակայն, իրականում ոչ մի աճ չի լինի, մամլո ասուլիսում հայտարարել է նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
Ւնչ վերաբերում է 2011թ. բյուջեի նախագծին, ապա Բագրատյանը գտնում է, որ անբարոյական է 2011թ. բյուջեն սոցիալապես ուղղված համարել: «Հայաստանի պետբյուջեի մուտքերը 2008թ. կազմեցին 746 մլրդ դրամ, իսկ 2009թ.՝ 760 մլրդ դրամ, 2010թ.՝ 770 մլրդ դրամ, իսկ 2011թ. այն նախատեսվում է 850 մլրդ դրամի սահմանում, այսինքն 14 տոկոսով ավելի, քան 2011թ.: Ընդ որում, գնաճը այս 4 տարում կազմել է շուրջ 26 տոկոս: Այսինքն, իրականում բյուջեի մուտքերը կրճատվել են 12 տոկոսով»,-ասել է նախկին վարչապետը:
Ըստ նրա, 2008թ. նվազագույն աշխատավարձը 30 հազար դրամից հասել է 32,5 հազար դրամի, այսինքն ավելացել է 6 տոկոսով, իսկ գնաճը կազմել է շուրջ 20 տոկոս, այսինքն իրականում բնակչության աշխատավարձը միայն կրճատվել է:

2 Ноябрь 2010 - 09:46 AMT
Правительство Армении к концу текущего года попытается показать 3-4%-ный рост ВВП, но в реальности никакого роста не будет, заявил на пресс-конференции экс-премьер-министр Армении Грант Багратян.
Что же касается проекта бюджета на 2011 год, то он считает, что аморально называть подобный бюджет социально направленным. «Доходы госбюджета Армении в 2008 году составили 746 млрд. драмов, в 2009 году – 760 млрд. драмов, в 2010 году – 770 млрд. драмов, а в 2011 запланированы на уровне 850 млрд. драмов, то есть на 14% больше, чем в 2011 году. При этом инфляция за эти 4 года составит порядка 26%. То есть на самом деле поступления в бюджет сократились на 12%», – пояснил экс-премьер.
По его словам, с 2008 года минимальная заработная плата увеличилась с 30 тыс. драмов до 32,5 тыс. драмов, то есть на 6%, а инфляция составила порядка 20%, то есть в реальности зарплата населения только сократилась.