3 Նոյեմբեր 2010 - 10:00 AMT
«ԱրմենՏել» ընկերությունը կրկնապատկել է «Hi Line 2048» սակագնային պլանի ելքային կապուղու թողունակությունը
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է «Hi Line 2048» անսահմանափակ սակագնային պլանի բաժանորդների համար ելքային կապուղու թողունակության կրկնապատկման մասին: «Hi Line Բազային 2048» և «Hi Line Նախընտրելի 2048» սակագնային պլաններում ելքային կապուղու թողունակության ավտոմատ բարձրացումը 512 Կբիտ/վ-ից մինչև 1024 Կբիտ/վ իրականացվում է առանց որևէ լրացուցիչ վճարի, փուլային սկզբունքով:
«Hi Line ծառայության նկատմամբ աճող պահանջարկը բավարարելու նպատակով մենք հետևողականորեն զարգացնում ենք մեր ենթակառուցվածքն և ավելացնում արտաքին մայրուղիների թիվը: Կատարած աշխատանքը թույլ է տալիս ընդլայնել ծառայության աշխարհագրությունը, կրկնապատկել բաժանորդային կապուղիների թողունակությունը, զուգահեռաբար ստեղծելով հիմք նոր ունիվերսալ առաջարկների համար», – ասաց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi Line ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որն ապահովում է արագ ինտերնետ-հասանելիություն ամրակցված հեռախոսալարի միջոցով` թողնելով այն ազատ հեռախոսազանգերի համար: «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն Hi Line ծառայությունը տրամադրում է 2007 թվականից: Ներկայում ծառայությունը հասանելի է Հայաստանի 38 քաղաքում, հաղորդում է «ԱրմենՏել» ընկերության մամլո ծառայությունը:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) удвоила пропускную способность исходящего канала для абонентов безлимитного тарифного плана «Hi Line 2048». Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе компании, автоматическое увеличение пропускной способности исходящего канала с 512 кбит/сек до 1024 кбит/сек для абонентов тарифа «Hi Line Базовый 2048» и «Hi Line Предпочтительный 2048» осуществляется поэтапно без какой-либо дополнительной платы.
Как отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко, развитие инфраструктуры и увеличение числа внешних магистралей позволяет расширить географию услуги и удвоить пропускную способность абонентских каналов.
Услуга широкополосного доступа в интернет – Hi Line основана на технологии ADSL, обеспечивающей высокоскоростной доступ в Интернет по обычной телефонной линии, оставляя ее свободной для телефонных звонков. ЗАО «АрменТел» предоставляет услугу Hi-Line с 2007 года. В настоящее время услуга доступна жителям 38 городов Армении.