3 Նոյեմբեր 2010 - 12:00 AMT
ՀՀ ՏՄՊՊՀ-ը որոշեց անբարեխիղճ մրցակցության հնարավոր դրսեւորման վերաբերյալ վարչական վարույթ հարուցել «Օրանժ Արմենիա» ընկերության նկատմամբ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունում, վարույթը հարուցվել է հաշվի առնելով մամուլում (www.hetq.am կայք եւ «Հետք» շաբաթաթերթ) հրապարակված եւ Հանձնաժողով դիմած քաղաքացիների բողոքները: ՀՀ ՏՄՊՊՀ-ն որոշեց անբարեխիղճ մրցակցության հնարավոր դրսեւորման վերաբերյալ վարչական վարույթ հարուցել «Օրանժ Արմենիա» ընկերության նկատմամբ:
Հանձնաժողովը ընկերությանը պարտավորեցրեց 7-օրյա ժամկետում ներկայացնել պարզաբանումներ, ինչպես նաև տրամադրել գործունեության հենց սկզբից` 2009թ. նոյեմբերից մինչև 2010թ. հոկտեմբերը տարածված գովազդային նյութերում բաժանորդներին ուղված առաջարկների վերաբերյալ գրավոր տեղեկատվություններ:
Հոկտեմբերի 4-ին «Հետք» շաբաթաթերթում և www.hetq.am կայքում հրապարակված` «Orange»-ի հաջողություններն ու բաժանորդների դժբախտությունը» հոդվածում ասվում էր, որ հայկական հեռուստատեսությամբ հեռարձակվող հոլովակները մոլորեցնում են քաղաքացիներին, քանի որ ընկերության հռչակած գերարագ ինտերնետը չի համապատասխանում իրականությանը:

3 Ноябрь 2010 - 12:00 AMT
Госкомиссия по защите экономической конкуренции ( ГЗЭК) возбудило административное производство в отношении оператора связи Orange Armenia в связи с возможным проявлением недобросовестной конкуренции. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ГЗЭК, производство было возбуждено на основе сообщения в прессе (еженедельник “Хетк” и сайт Hetq online). Комиссия обязала компанию представить в течение 7 дней разъяснения, а также представить информацию, содержащуюся в рекламных материалах, начиная с начала деятельности компании в Армении (ноябрь 2009 года) до октября 2010.
4 октября на сайте Hetq online была опубликована статья под названием “Успехи Orange и несчастье абонентов”, в которой сообщалось о том, что информация в рекламных роликах, транслирующихся по армянскому телевидению, вводит в заблуждение граждан, поскольку заявленная компанией “сверхвысокая” скорость Интернета, не соответствует действительности.