5 Նոյեմբեր 2010 - 12:19 AMT
Նոյեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 250 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.52 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362.80 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 5-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360,84 դրամ, նոյեմբերի 4-ի համեմատ ավելանալով 0,94 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 511,27 դրամ է` նվազելով 1,98 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11,88 դրամ, ինչը նոյեմբերի 4-ի ցուցանիշից ավելի է 0,11 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $250 тыс. по курсу 362,52 драм за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362,8 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 ноября составил 360,84 драма, увеличившись по сравнению с 4 ноября на 0,94 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 511,27 драма, сократившись на 1,98 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,11 пункта, составив 11,88 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.