2010թ. նոյեմբերի 1-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 63,737,638 ԱՄՆ դոլար` 358.34 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 77,443,521 ԱՄՆ դոլար` 359.52 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ՚»ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 4,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 359.73 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 600,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 360.08 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հոկտեմբերի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 20.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 60.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

5 Ноябрь 2010 - 12:54 AMT
С 1 по 5 ноября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 63,737,638 долларов США по 358.34 драмов/1 доллар США и продано 77,443,521 долларов США по 359.52 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 4,250,000 долларов США по 359.73 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 600,000 по 360.08 драмов/1 доллар США.
С 25 по 31 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 20,1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 60,5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.