2010-ի հունվար-փետրվարին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց փոխանցվել է 1101.2 մլն դոլար: Ինչպես ասվում է ՀՀ ԿԲ ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, այս ցուցանիշը 3.7 տոկոսով կամ 42.6 մլն դոլարով կրճատվել է 2009-ի նույն շրջանի համեմատ:
Միաժամանակ դրամական փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 752.5 մլն դոլար, այնուհետև ԱՄՆ-ից` 90.7 մլն դոլար և ՄԱԷ-ից` 19.8 մլն դոլար: Թուրքիան դեպի Հայաստան իրականացվող տրանսֆերտների ծավալով 1884 հազար դոլարով 9-րդ տեղում է:
Բացի դրանից, հաշվետու շրջանում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալը մեծացել է 0.6 տոկոսով` կազմելով 504,4 մլն դոլար 2009-ի հունվար-սեպտեմբերի 501.2 մլն փոխարեն: Դրամական փոխանցումների մաքուր ներհոսքը հունվար-սեպտեմբերին կրճատվել է 7.1 տոկոսով և կազմել 596.8 մլն 2009-ի 642.6 մլն փոխարեն:

В январе-сентябре 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $1101,2 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель сократился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 3,7% или на $42,6 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $752,5 млн., далее следует США – $90,7 млн. и ОАЭ – $19,8 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем $1884 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 0,6%, составив $504,4 млн. против $ 501,2 млн. в январе-сентябре 2009 года. Чистый приток поступлений в январе-сентябре сократился на 7,1% и составил $596,8 млн. против $642,6 млн. в январе-сентябре 2009 года.