Նոյեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26095115 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ, հայտնում է ՀՀ ֆինանսների մամլո ծառայությունը:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 3 մլրդ 019 մլն 030 հազար դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 879 մլն 030 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 140 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 961 127 723 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.0000 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.0000 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել են 7 դիլեր:

8 ноября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 26-недельных облигаций серии AMGT26095115 объемом в 1 млрд. драмов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 2,88 млрд. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 961,1 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.0000%, при точке отсечения 8.0000%. На аукционе приняли участие 7 дилеров.