8 Նոյեմբեր 2010 - 14:15 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 8-ին Ազգային ժողովի պատգամավորների և կառավարության անդամների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված 2011 թվականի պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված խնդիրների քննարկմանը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ պետական բյուջեն պետք է լինի հավասարակշռված, իրատեսական և պահպանի իր սոցիալական ուղղվածությունը` միաժամանակ ընդգծելով, որ պետբյուջեի դեֆիցիտը չպետք է գերազանցի 3%-ի շեմը: Նախագահը նաև կարևորել է բյուջետային միջոցների նպատակային օգտագործումը, ինչը թույլ կտա ապահովել երկրի զարգացման անհրաժեշտ տեմպերը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

8 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с участием депутатов Национального собрания и членов правительства, посвященное обсуждению вопросов, связанных с формированием государственного бюджета на 2011 год.
Глава государства отметил, что государственный бюджет должен быть взвешенным, реалистичным и сохранить свою социальную направленность, подчеркнув при этом, что дефицит госбюджета не должен превышать 3% барьер. Президент также отметил важность целевого использования бюджетных средств, что позволит обеспечить необходимые темпы развития государства.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица, сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах .