Երևանում նոյեմբերի 10-ին տեղի կունենա Հայաստանի կայուն էներգետիկայի ֆինանսավորման հիմնադրամի` ArmSEFF-ի պաշտոնական մեկնարկի շնորհանդեսը: Կայուն էներգետիկայի ֆինանսավորման առաջին երկամյա նախագծի ծավալը կազմում է 20 մլն դոլար:
Ինչպես նշվում է ArmSEFF հաղորդագրությունում, շնորհանդեսի շրջանակներում հանդես կգան Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) երևանյան գրասենյակի ղեկավար Վալերիու Ռազլոգը և ՎԶԵԲ Էներգաարդյունաբերության և կլիմայի փոփոխությունների հարցերով խմբի ներկայացուցիչ Յան Սմիթը:
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության ներկայացուցիչը կներկայացնի Հայաստանի էներգաարդյունաբերության և վերականգնվող էներգետիկայի ռազմավարությունը: Զեկույցով հանդես կգա նաև ArmSEFF նախագծի ղեկավար Սուրեն Շատվորյանը:

9 Ноябрь 2010 - 08:16 AMT
Церемония презентации Фонда финансирования стабильной энергетики Армении (ArmSEFF) состоится в Ереване 10-го ноября. Объем первого двухлетнего проекта по финансированию стабильной энергетики составляет $20 млн.
Как отмечается в сообщении ArmSEFF, в рамках презентации выступят глава ереванского офиса Европейского банка реконструкции и развития (EBRD) Валериу Разлог и представитель группы по вопросам энергоэеффективности и изменений климата EBRD Ян Смит.
Представитель Министерства энергетики и природных ресурсов Армении представит стратегию энергоэффективности и возобновляемой энергии Армении. С докладом выступит также руководитель проекта ArmSEFF Сурен Шатворян. В числе докладчиков представитель партнера проекта – «Банка «Анелик» М.Тадевосян, который представит вопросы финансирования сферы энергетики.