«Մինչ տարեվերջ Հայաստանի ՀՆԱ-ի աճը կկազմի 2,4-3,6 տոկոս»,-Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը: Ըստ նրա, չափազանց կարևոր է, որ արտահանման տեմպերը կրկնակի անգամ գերազանցում են ներկրման աճի տեմպերը: «Բացի այդ, բավականին բարձր են արդյունաբերության աճի տեմպերը, սակայն, միևնույն ժամանակ, իշխանությունների համար լուրջ մարտահրավեր է գնաճի բարձր մակադակը, որի նվազեցման համար լուրջ քայլեր են ձեռնարկվում»,-ասել է նա:
Մեկնաբանելով այն կարծիքը, թե պանրի շուկան կարող է մենաշնորհային դառնալ, Մինասյանն ասել է, որ դա չի համապատասխանում իրականությանը: Սակայն, չկարողացավ նշել պանրի գների բարձրացման պատճառները:

10 Ноябрь 2010 - 10:22 AMT
«К концу текущего года рост ВВП Армении составит от 2.4 до 3.6%», – заявил в ходе пресс-конференции в Ереване председатель парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян. По его словам, очень важно, что темы роста экспорта вдвое превышают темпы роста импорта. «Кроме того достаточно высоки темы роста промышленности, но в то же время серьезным вызовом для властей страны является высокий уровень инфляции, по снижению которого предпринимаются серьезные шаги”, – отметил он.
Комментируя мнение о том, что рынок сыра может быть монополизирован, Минасян сказал, что это не соответствует действительности. Однако причину роста цен на сыр он не смог назвать.