10 Նոյեմբեր 2010 - 13:53 AMT
Նոյեմբերի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3350 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 365.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364.50 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 10-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 365.83 դրամ` նոյեմբերի 9-ի համեմատ ավելանալով 1.20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 504.39 դրամ է` ավելանալով 2.06 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.09 կետով` կազմելով 11.92 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
Նշենք, որ նոյեմբերի 1-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ԱՄՆ 1 դոլարի դիմաց հայկական դրամի փոխարժեքը նվազել է 7.31 կետով:

10 Ноябрь 2010 - 13:53 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,35 млн. по курсу 365,04 драм за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364,5 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 ноября составил 365,29 драма, увеличившись по сравнению с 9 ноября на 1,20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 504,39 драма, сократившись на 2,06 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,09 пункта, составив 11,92 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.
Отметим, что в период с 1 по 10 ноября среднерыночный курс армянского драма по отношению к доллару США сократился на 7,31 пункта.