Երևանի «Նաիրիտ» քիմիական գործարանի աշխատակիցները բողոքով դիմել են կառավարության ընդունարան, որտեղ նրանց ընդունել է Հայաստանի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը կառավարությունից, աշխատողները պահանջում են վճարել աշխատավարձերը, որոնք նրանք չեն ստացել 4 ամիս: Ավելին, հոկտեմբերի 20-ին նրանց ստիպել են փաստաթուղթ ստորագրել այն մասին, որ անորոշ ժամանակով պարապուրդ է լինելու: Արմեն Մովսիսյանը լսել է բողոքները և ասել, որ կառավարությունը կքննարկի այդ հարցը և ոլորտի խնդրի լուծման համար գործողությունների ծրագիր կպատրաստի:
«Երեքշաբթի օրը ժամը 13:00-ին «Նաիրիտ» գործարանի խնդիրներին որոշակի լուծումներ կտրվեն»,- ասել է նախարարը:
«Նաիրիտի» աշխատողներից մեկը հայտարարել է, որ ղեկավարությունը պատճառաբանում է, որ աշխատավարձի ուշացումը և գործարանի պարապուրդը 350 մլն եվրո պարտքի արդյունք է, այդ թվում` գազի և էլեկտրաէներգիայի:

11 Ноябрь 2010 - 07:44 AMT
Работники ереванского химзавода “Наирит” обратились с жалобой в приемную правительства РА, где их принял министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян. Как передает корреспондент PanARMENIAN.Net из правительства, работники требуют выплаты заработной платы, которую они не получают на протяжении четырех месяцев. Более того, 20 октября их заставили подписать документ о том, что на неопределенный срок будет простой.
Армен Мовсисян, выслушав жалобы, сказал, что правительство рассмотрит это дело и подготовит программу действий для решения проблем сферы, которая является одной из наиболее сложных не только в экономике Армении, но и во всем мире.
«Ко вторнику в 13.00 будут готовы определенные решения по проблемам завода Наирит», – сказал министр.
Один из работников Наирита заявил, что руководство ссылается на то, что задержка зарплаты и простой завода являются результатом задолженности в 350 млн. евро, в том числе за газ и электроэнергию.