11 Նոյեմբեր 2010 - 11:00 AMT
Նոյեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել 60 ամիս մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) միջնաժամկետ AMGN6014A151 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Ինչպես հայտնում է ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսեր ծավալը 2 մլրդ 500 մլն դրամ է, իսկ պահանջարկը` 3 մլրդ 110 մլն 600 հազար դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 855 մլն 600 հազար դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 255 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 2 մլրդ 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 2 421 368 503 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 14.7659 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 14.8900 տոկոս: Աճուրդին մասնակցել 7 գործակալ:

11 ноября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 60-недельных облигаций серии AMGN6014A151 объемом в 2,5 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, в аукционе приняло участие 7 дилеров.
Объем эмиссии ГККО составлял 2,5 млрд. драмов, а спрос составил 3,11 млрд. драмов, из которых по конкурентным заявкам 2,86 млрд. драмов, а 255 млн. драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 2,4 млрд. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 14,7659%, при точке отсечения 14,8900%.