Փոքր եւ միջին բիզնեսի, ինչպես նաեւ անհատական ձեռնարկատերերի աջակցման նպատակով «Յունիբանկ»-ը մշակել է նոր վարկատեսակ «Ունիվերսալ»` սկսած 10% տարեկան տոկոսադրույքով: Նոր վարկատեսակի պայմանների համաձայն, դրամական միջոցները տրամադրվում են մինչեւ 48 ամիս ժամկետով, վարկի գումարը կազմում է 50 000-500 000 ԱՄՆ դոլար: Թույլատրվում է վարկի վաղաժամկետ մարում առանց սահմանափակումների: Վարկային հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է 31.12.10թ.:
Այսօր «Յունիբանկ»-ի բիզնես-վարկավորման ծրագրերն ամենապահանջվածներից են շուկայում: Արդյունաբերության վարկավորման ծավալներով «Յունիբանկ»-ը զբաղեցնում է առաջին տեղը ՀՀ բանկային համակարգում: Բիզնես-վարկավորման ծրագրերի շրջանակներում հաճախորդին առաջարկվում են մասնագիտացված վարկեր` հաշվի առնելով հաճախորդների տարբեր խմբերի պահանջմունքները եւ տվյալ բիզնեսի առանձնահատկությունները: Նման մոտեցումը հաճախորդի համար ապահովում է համալիր բանկային սպասարկում եւ երկարաժամկետ համագործակցություն:
2010թ.-ի երրորդ եռամսյակի վերջին «Յունիբանկ»-ի ակտիվների ծավալը գերազանցել է 106 մլրդ դրամը: Բանկի վարկային պորտֆելի ծավալը 2009թ.-ի հաշվետու ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 32,6%-ով եւ 30.09.10թ.-ի դրությամբ կազմել մոտ 74 մլրդ դրամ: Բիզնես-վարկերին բաժին է ընկել 47,2 մլրդ դրամը:
Լրացուցիչ տեղակտվության համար այցելեք Բանկի կայքէջի /www.unibank.am/ ՙՓոքր եւ միջին բիզնեսի վարկավորում՚ բաժինը կամ զանգահարեք հեռախոսակապի կենտրոն 59 55 55 հեռախոսահամարով: Հարցերը Բանկի մասնագետներին կարելի է ուղղել նաեւ կայքում տեղադրված հետադարձ կապի ձեւը լրացնելու միջոցով:

11 Ноябрь 2010 - 12:13 AMT
Для поддержки малого и среднего бизнеса и частных предпринимателей “Юнибанк” разработал новый удобный кредитный продукт “Универсальный” с годовой процентной ставкой от 10%. Согласно условиям нового продукта, средства предоставляются на срок до 48 месяцев, сумма кредита составляет 50 000-500 000 долларов США. “Допускается досрочное погашение кредита без ограничений. Конечный срок приема кредитных заявок – 31 декабря 2010 года”, – отмечается в сообщении пресс-службы банка.
На сегодня программы бизнес-кредитования “Юнибанка” одни из самых востребованных на рынке: по величине кредитования промышленности банк занимает первое место среди банков РА. В рамках программ для бизнеса клиенту предлагаются специализированные кредиты, ориентированные на конкретные группы клиентов и специфику данного бизнеса. Такой подход обеспечивает клиенту комплексное банковское обслуживание и долгосрочное сотрудничество.
По итогам третьего квартала 2010 года величина активов “Юнибанка” превысила 106 млрд драмов. Объем кредитных вложений банка вырос на 32,6% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года и на 30 сентября 2010 составил порядка 74 млрд драмов. На долю бизнес кредитов пришлось 47,2 млрд драмов.