Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 11-ին ընդունել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի պատվիրակությանը` կառույցի ղեկավար Գագիկ Խաչատրյանի գլխավորությամբ, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը եւ հարկային պետական ծառայության պետ Արտակ Բալայանը, քննարկվել են հարկային ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետք է այսուհետ էլ պահպանել համագործակցության առկա մակարդակը եւ զարգացնել այն: Հատուկ ուշադրություն է հատկացվել կադրերի պատրաստման եւ վերապատրաստման, Արցախում կառավարման էլեկտրոնային համակարգի ներդրման հարցերին: Նախագահը կարեւորել է ժամանակակակից տեխնոլոգիաների կիրառումը` այն համարելով տնտեսության զարգացման հիմնական պայմաններից մեկը:

11 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Комитета по государственным доходам Армении во главе с руководителем структуры Гагиком Хачатряном, сообщает главное информационное управление аппарата президента республики Арцах.
На встрече, в которой приняли участие вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян и начальник Государственной налоговой службы Артак Балаян, были обсуждены вопросы, касающиеся взаимодействия двух армянских республик в налоговой сфере.
Глава государства подчеркнул, что нужно и впредь сохранять нынешний уровень сотрудничества и развивать его. Особое внимание было уделено подготовке и переподготовке кадров, внедрению в Арцахе электронной системы управления. Президент отметил важность применения современных технологий, посчитав это одним из основных условий развития экономики.