Հայաստանի կառավարությունը նոյեմբերի 11-ի նիստում որոշում է կայացրել ներդրումային ծրագրի շրջանակներում «Ջերմուկ ինթերնեյշնլ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից 300 միլիոն դրամը գերազանցող ապրանքների ներմուծման դեպքում մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ավելացված արժեքի հարկի գումարների վճարման ժամկետը մինչև երեք տարի ժամկետով հետաձգելու մասին:
Ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ընկերությունը նախատեսում է հիմնել Երևանում զովացուցիչ ըմպելիքների ու բնական հյութերի ժամանակակից գործարան, որը կսկսի գործել 2011թ. հուլիսից:
Ինչպես հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնարար Կարինե Մինասյանը, գործարանը կհագեցվի արդիական սարքավորումներով, ներդրումներ կարվեն 5 մլրդ դրամի չափով: «Կստեղծվի շուրջ 120 նոր աշխատատեղ՝ 120 հազար դրամ միջին աշխատավարձով»,-ասել է նա: Նա պարզաբանել է, որ նշված ծրագրի շրջանակներում ներդրումների ընդհանուր ծավալը կազմել է 30 մլն դրամ, որի արդյունքում կստեծվի 1050 աշխատատեղ:
Տիգրան Սարգսյանը հավելել է, որ Հայաստանում ստեղծվում է տնտեսության դիվերսիֆիկացման համար անհրաժեշտ ներուժ:

Правительство Армении на заседании 11 ноября разрешило компании «Джермук интернейшнл» в рамках инвестиционной программы в случае ввоза оборудования на сумму более 300 млн драмов продлить сроки уплаты НДС.
В рамках инвестиционной программы компания предусматривает основать в Ереване современный завод по производству прохладительных напитков и натуральных соков, который начнет действовать с июля 2011 года. Как сообщила заместитель министра экономики Армении Карине Минасян, завод будет оснащен современным оборудованием, при этом в рамках программы предусматриваются инвестиции в размере около 5 млрд драмов, из которых 2,8 млрд драмов – на приобретение оборудования. «В рамках реализуемой компанией программы будут созданы, по меньшей мере, 120 новых рабочих мест, которые будут обеспечены средней зарплатой в 120 тыс. драмов», – добавила она.
Карине Минасян уточнила, что общий объем инвестиций в рамках реализуемой правительством программы составил 30 млн драмов, в результате чего будет создано 1050 рабочих мест.
В связи с этим премьер-министр РА Тигран Саркисян добавил, что в Армении создается потенциал для развития экономики. «Подобные программы будут способствовать ее диверсификации», – сказал он.