2010թ. նոյեմբերի 8-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 69,409,040 ԱՄՆ դոլար` 363.31 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 73,394,877 ԱՄՆ դոլար` 364.90 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,970,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364.89 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.83 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 17.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 24.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

12 Ноябрь 2010 - 12:45 AMT
С 8 по 12 ноября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 69,409,040 долларов США по 363.31 драмов/1 доллар США и продано 73,394,877 долларов США по 364.90 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,970,000 долларов США по 364.89 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,300,000 по 363.83 драмов/1 доллар США.
С 1 по 7 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 17,4 млрд. драм, а долларовых кредитов – 24,9 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.