Սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբի կողմից Հայաստանի արդյունաբերական հատվածի վարկավորումն ավելացել է 16,641,154 հազար դրամով` կազմելով 17,042,570 հազար դրամ: Ինչպես նշվում է բանկի մամլո հաղորդագրությունում, 2009-ի նույն շրջանում բանկի կողմից արդյունաբերական հատվածին տրամադրվել են 401,416 հազար դրամ ծավալով վարկեր:
2010-ի 9 ամիսների ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբն» ապահովել է Հայաստանի բանկային համակարգում վարկային պորտֆելի ամենաբարձր աճը` 99.99 տոկոսից մինչև 42.8 մլրդ դրամ (բանկի ակտիվների 76 տոկոսը): Բանկի ընդհանուր ակտիվներն ընթացիկ տարվա 9 ամիսներին աճել են 44.31 տոկոսով, և այդ պատճառով բանկի ցուցանիշների աճի դինամիկան երկրորդ տեղն է զբաղեցրել հանրապետության բանկերի շարքում: 2010-ի նոյեմբերի 1-ի դրությամբ բանկի ակտիվները կազմել են 66,681,425 մլրդ դրամ:

По состоянию на 30 сентября 2010 года кредитование ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» промышленного сектора Армении увеличилось на 16 641 154 тыс. драмов, составив, 17 042 570 тыс. драмов. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, на тот же период 2009 года объем кредитов банка, выданных промышленному сектору республики, составил всего 401 416 тыс. драмов.
За 9 месяцев 2010 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» обеспечил самый высокий в банковской системе Армении рост кредитного портфеля – на 99,99% до 42.8 млрд драмов (76% от активов банка). Общие активы банка за 9 месяцев текущего года выросли на 44,31%, и по динамике роста этого показателя Банк занял второе место среди банков республики. На 1 ноября 2010 года активы банка составили 66 681 425 млрд драмов.