15 Նոյեմբեր 2010 - 12:29 AMT
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը կմասնակցի նոյեմբերի 17-ին Մոսկվայում «Ռուսաստանի տրանսպորտ» չորրորդ միջազգային համընդհանուր տրանսպորտային համագումարի շրջանակներում կայանալիք ԱՊՀ մասնակից պետությունների համակարգող տրանսպորտային խորհրդակցության հոբելյանական 30-րդ նիստին:
Ինչպես նշվում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք կարևոր հարցեր, ինչպես նաև նախատեսվում է տրանսպորտի ոլորտի խոշորագույն ընկերությունների և ներդրումային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների մասնակցությունը, ինչը հնարավորություն կտա քննարկելու Հայաստանում ընթացող տրանսպորտային ծրագրերը:
Միջոցառման շրջանակներում նախատեսվում է նաև նախարար Մանուկ Վարդանյանի հանդիպումները Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարար Իգոր Լևիտինի և «Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերության նախագահ Վլադիմիր Յակունինի հետ:

15 Ноябрь 2010 - 12:29 AMT
Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян 17 ноября примет участие в юбилейном 30-ом заседании транспортников стран-участниц СНГ, который пройдет в рамках четвертого международного форума «Транспорт России».
Как отмечается в сообщении пресс-службы Министерства транспорта и связи РА, в повестке дня целый ряд важных вопросов, а также ожидается участие крупнейших транспортных компаний и инвесторов, что позволит представить и обсудить текущие транспортные программы Армении.
В рамках мероприятия запланирована встреча Манука Варданяна с его коллегой министром транспорта РФ Игорем Левитиным и президентом РЖД Владимиром Якуниным.