15 Նոյեմբեր 2010 - 13:27 AMT
Նոյեմբերի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,9 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.34 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362.25 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363.27 դրամ` նոյեմբերի 12-ի համեմատ նվազելով 0.73 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 495.14 դրամ է` նվազելով 1.14 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.07 կետով` կազմելով 11.75 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,9 млн. по курсу 362,34 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 ноября составил 363,27 драмов, сократившись по сравнению с 12 ноября на 0,73 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 495,14 драма, сократившись на 1,14 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,07 пункта, составив 11,75 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.