15 Նոյեմբեր 2010 - 14:49 AMT
Նոյեմբերի 15-ին տեղի է ունեցել 39 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT39158116 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 1,8 մլրդ դրամ, որից մրցակցային` 1,7 մլրդ դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 100 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 928,4 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 10.1627% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 10.6597%: Աճուրդին մասնակցել են 7 դիլեր և գանձապետական պահառուն:

15 ноября состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 39-недельных облигаций серии AMGT39158116. Об этом сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 1,8 млрд. драмов, из которых по конкурентным заявкам 1,7 млрд. драмов, а 100 млн. драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 928,4 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 10,6597%, при точке отсечения 10,1627%. На аукционе приняли участие 7 дилеров и Казначейский депозитарий.