16 Նոյեմբեր 2010 - 14:52 AMT
Նոյեմբերի 16-ին կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։
Ինչպես հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը, նիստում հաստատվել են Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի մաս կազմող Երևան-Աշտարակ 11,71 կմ երկարությամբ գոյություն ունեցող ճանապարհային հատվածի վերակառուցման աշխատանքների ձեռքբերման մրցույթի արդյունքները։
Խորհուրդը քննարկել է Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Բազմափուլ ֆինանսավորման գործիքի վերաբերյալ Ասիական զարգացման բանկի 2010թ. հոկտեմբերի 25-ից նոյեմբերի 4-ը կայացած այցելության հուշագիրը և հավանության է արժանացրել այն` խորհրդի անդամների ներկայացրած առաջարկություններով ու դիտողություններով հանդերձ։ Ի թիվս օրակարգային հարցերի, ներկայացվել է Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Երկրորդ տրանշի` Աշտարակ-Թալին հատվածի ծրագիծը։ Ընդհանուր առմամբ հավանություն տալով կատարված աշխատանքներին` վարչապետը հանձնարարել է «Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպությունե ՊՈԱԿ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ֆելիքս Փիրումյանին ներկայացնել տեղեկատվություն աշխատանքների իրականացման տարբերակների հստակ գնահատականների վերաբերյալ։

В правительстве Армении 16 ноября прошло очередное заседание Совета по управлению инвестиционной программой дорожного коридора «Север – Юг», которое вел премьер-министр Армении, председатель совета Тигран Саркисян.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, на заседании были утверждены результаты конкурса на реконструкцию участка дороги Ереван – Аштарак протяженностью в 11,71 км.
Совет принял во внимание меморандум состоявшегося с 25 октября по 4 ноября 2010 г. визита делегации Азиатского банка развития об Инструменте многоэтапного финансирования инвестиционной программы дорожного коридора «Север – Юг». Согласно сообщению, среди вопросов повестки дня была представлена также Программа второго транша инвестиционной программы участка дороги Аштарак – Талин транспортного коридора «Север-Юг».
Глава правительства, одобрив проделанную работу, поручил главному исполнительному директору ГНКО «Организация по реализации инвестиционной программы дорожного коридора «Север – Юг» Феликсу Пирумяну предоставить информацию о точных оценках вариантов выполнения работ.