17 Նոյեմբեր 2010 - 11:03 AMT
ՎՏԲ-Հայաստան բանկը հերթական քայլն է կատարում փոքր բիզնեսի վարկավորման պայմանների բարելավման ուղղությամբ
2010թ. նոյեմբերի 15-ից 2011թ. մարտի 1-ը ՎՏԲ-Հայաստան բանկը տրամադրում է վարկեր փոքր բիզնեսի համար տարեկան 14 տոկոս տոկոսադրույքով, եթե վարկառուն գրանցված է կամ նրա բիզնեսի հիմնական գործունեությունը ծավալվում է ք. Երևանում, իսկ 13 տոկոս այն վարկառուների համար, որոնք գրանցված են կամ բիզնես գործունեությունը ծավալումն են ՀՀ մարզերում: Վարկերը տրամադրվում են մինչև 5 տարի ժամկետով, 4 -60 մլն ՀՀ դրամ գումարի չափով:
«Բանկը հերթական քայլն է կատարում փոքր բիզնեսի վարկավորման պայմանների բարելավման ուղղությամբ` միևնույն ժամանակ կարևորելով մարզերում բիզնեսի զարգացման խթանումը: Մեր հաճախորդների համար ստեղծվում են նպաստավոր պայմաններ բիզնեսի զարգացման համար` զերծ պահելով արտարժույթային ռիսկերից, հնարավորություն տալով ունենալ երկարաժամկետ և բավական մատչելի ռեսուրսներ»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան բանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը:
ՎՏԲ-Հայաստան բանկը իրականացնում է փոքր բիզնեսի վարկավորում Հայաստանում ամենամեծ մասնաճյուղային ցանցի միջոցով: Բանկի չափանիշներով փոքր բիզնեսի հաճախորդ են համարվում ՀՀ տարածքում ձեռնարկատիրական գործունեություն ծավալող անհատ ձեռնարկատերերը և իրավաբանական անձինք, որոնց գործունեության տարեկան հասույթը չի գերազանցում 1 մլրդ ՀՀ դրամը:

17 Ноябрь 2010 - 11:03 AMT
ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» объявляет о снижении процентных ставок по кредитованию малого бизнеса в драмах на 3-4%. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, начиная с 15-го ноября 2010 г. по 1-ое марта 2011 г. Банк ВТБ (Армения) предоставляет кредиты для малого бизнеса по ставкам 14% годовых, в случае если заемщик прописан или основная деятельность его бизнеса находится в г. Ереване, и 13% для заемщиков за пределами столицы. Кредиты предоставляются сроком до 5 лет на сумму от 4 млн драмов до 60 млн драмов.
«Банк ВТБ (Армения) делает очередной шаг к улучшению условий кредитования малого бизнеса, одновременно способствуя развитию малого бизнеса в регионах Армении. Мы создаем выгодные условия для развития бизнеса наших клиентов, освобождая их от валютных рисков и давая им возможность иметь долгосрочные и довольно доступные средства», – сказал директор департамента развития розничного бизнеса Банка ВТБ (Армения) А. Хачатрян.
Банк ВТБ (Армения) осуществляет кредитование малого бизнеса посредством своей широкой филиальной сети в Армении. По стандартам банка клиентами малого бизнеса считаются частные предприниматели и юридические лица, осуществляющие предпринимательскую деятельность на территории РА, чья годовая выручка не превышает 1 млрд драмов.