18 Նոյեմբեր 2010 - 13:19 AMT
Նոյեմբերի 18-ին «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ աշխատակիցների բանկային հաշվեհամարներին է փոխանցվել մեկ ամսվա աշխատավարձը՝ ի կատարումն ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նոյեմբերի 12-ի հանձնարարականի:
Ինչպես հաղորդում է գործարանի մամլո ծառայությունը, հանրապետության ղեկավարի հանձնարարականի համաձայն, այս ընթացքում գործադիր իշխանության պատասխանատուների հետ «Նաիրիտ»-ի ղեկավարությունը քննարկել է ստեղծված իրավիճակը, և մեկ ամսվա աշխատավարձի վճարումից հետո, այժմ ձեռնարկվում են համապատասխան գործողություններ ՀՀ նախագահի մյուս հանձնարարականը` մեկ ամսվա ընթացքում մնացած ամիսների աշխատավարձը մարելու ուղղությամբ, սահմանված ժամկետում կատարելու համար: Միաժամանակ, աշխատանք է իրականացվում գործարանի վերագործարկման խնդրի լուծման ուղղությամբ:

18 Ноябрь 2010 - 13:19 AMT
ЗАО «Завод Наирит» выплатило 18 ноября заработную плату за один месяц своим работникам в ответ на поручение президента Армении Сержа Саргсяна от 12 ноября.
Как сообщает пресс-служба завода, согласно поручению президента, руководство химзавода «Наирит» обсудила сложившуюся ситуацию с ответственными лицами исполнительной власти. После выплаты заработной платы за месяц предпринимаются шаги по выполнению другого поручения президента, то есть выплаты всей заработной платы за оставшиеся месяцы в течение следующего месяца. Одновременно ведутся работы по решению вопроса перезапуска завода.