19 Նոյեմբեր 2010 - 08:18 AMT
Ընթացիկ տարվա հունվար-սեպտեմբերին HSBC բանկ Հայաստանը 24.5 մլրդ դրամով ավելացրել է կորպորատիվ վարկավորման ծավալը: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Այսպիսով, բանկն ապահովել է կորպորատիվ հաճախորդների վարակավորման ծավալի 66 տոկոս աճ` հասցնելով այն 61.6 մլրդ դրամի 2010-ի սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ: Կորպորատիվ վարկավորման պորտֆելի նման աճը բանկի լավագույն արդյունք է իր ողջ պատմության ընթացքում և կազմում է երկրի բանկային համակարգի կորպորատիվ վարկավորման ընդհանուր աճի 24 տոկոսը:
«HSBC բանկ Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Աստրիդ Քլիֆորդը նման աճն անվանել է մեծ ձեռքբերում և նշել, որ այն հնարավոր է դարձել երկրում աճող տնտեսական ակտիվության, ինչպես նաև կորպորատիվ վարկավորման նկատմամբ բանկի աճող տրամադրվածության շնորհիվ: «Մենք մտադիր ենք պահել մեր դիրքերը նաև հաջորդ տարում»,- ասել է նա:

За январь-сентябрь текущего года HSBC Банк Армения увеличил объем корпоративного кредитования на 24,5 млрд. драмов. Об этом сообщает пресс-служба банка. Таким образом, банк обеспечил рост объема кредитования корпоративных клиентов на 66%, доведя его до 61,6 млрд. драмов по положению на 30-е сентября 2010 года. Подобный рост портфеля корпоративного кредитования является наилучшим достижением банка за всю свою историю и составляет 24% от всеобщего роста корпоративного кредитования в банковской системе страны.
Генеральный исполнительный директор “HSBC Банк Армения” Астрид Клиффорд назвала подобный рост большим достижением и отметила, что он стал возможен благодаря растущей экономической активности в стране, а также возросшим предрасположением банка к корпоративному кредитованию. «Мы намерены удерживать наши позиции и в следующем году», – сказала она.