19 Նոյեմբեր 2010 - 14:21 AMT
Նոյեմբերի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,35 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.35 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362.25 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 19-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 361.05 դրամ` նոյեմբերի 18-ի համեմատ ավելանալով 0.46 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 494.57 դրամ է` ավելանալով 2.72 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.07 կետով` կազմելով 11.66 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,35 млн. по курсу 362,35 драм за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362,25 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара 19 ноября составил 361,05 драма, увеличившись по сравнению с 18 ноября на 0,46 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 494,57 драма, увеличившись на 2,72 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,07 пункта, составив 11,66 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.