19 Նոյեմբեր 2010 - 14:22 AMT
2010թ. նոյեմբերի 15-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 70,445,122 ԱՄՆ դոլար` 361.22 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 72,973,104 ԱՄՆ դոլար` 362.60 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,780,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361.20 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,050,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.29 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 14.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 40.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

19 Ноябрь 2010 - 14:22 AMT
С 15 по 19 ноября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 70,445,122 долларов США по 361,22 драмов/1 доллар США и продано 72,973,104 долларов США по 362,60 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,780,000 долларов США по 361,20 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 1,050,000 по 362,29 драмов/1 доллар США.
С 8 по 14 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 14,9 млрд. драм, а долларовых кредитов – 40,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.