Օպերատիվ վիճակագրական տվյալների համաձայն, 2010-ի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Հայաստանում միջին ամսականաշխատավարձըավելացել է 7.6%-ով 2009-ի նույն շրջանի համեմատ` կազմելով 106 204 դրամ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, միաժամանակ ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի հետ համեմատած հոկտեմբերին աշխատավարձի մակարդակը մեծացել է 1.8%-ով:
Միաժամանակ միջին ամսական աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 4.1 %ով` կազմելով 85 289 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում աճել է 8.5%-ով` կազմելով 133 312 դրամ: Միևնույն ժամանակ, Հայաստանում պաշտոնապես գրանցվածգործազուրկների թիվը 2010-ի հունվար-հոկտեմբերին 2009-ի նույն շրջանի համեմատ կրճատվել է 2.4%-ով` կազմելով 81 000 մարդ: Ընդ որում` հոկտեմբերին սեպտեմբերի համեմատ գործազուրկների թիվը կրճատվել է 1.3%-ով:

По оперативным статистическим данным, в январе-октябре 2010 года среднемесячная номинальная заработная плата в Армении увеличилась на 7,6% по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, составив 106 204 драма. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, при этом в октябре по сравнению с сентябрем текущего года уровень заработной платы увеличился на 1,8%.
Среднемесячная заработная плата в бюджетных организациях выросла на 4,1%, составив 85289 драмов, а во внебюджетных организациях выросла на 8,5%, составив 133312 драма. В то же время число официально зарегистрированных безработных в Армении в январе-октябре 2010 года, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, сократилось на 2,4%, составив 81000 человек. При этом в октябре по сравнению с сентябрем число безработных сократилось на 1,3%.